Przejdź do treści

DLACZEGO ŚWIECE SOJOWE SĄ LEPSZE ?

Jak już zapewne zauważyliście zarówno w naszym sklepie jak i na naszym ,,mobilnym,, stoisku gościmy świece sojowe. Świece te wytwarzane są przez naszych znajomych. Specjalizują się oni w ręcznie robionych świecach i tabliczkach florenckich do szaf. Ich produkty są najwyższej jakości i dlatego z wielką przyjemnością nie tylko gościmy je w naszej ofercie ale i sami ich na co dzień używamy. Zależnie od potrzeby zapalam odpowiednią świecę. Zawsze byliśmy fanami świec, którymi lubiliśmy się otaczać. Jednak wcześniej używaliśmy świec parafinowych nie zdając sobie sprawy z faktu jak wiele toksycznych i niebezpiecznych dla naszego zdrowia związków wydobywa się w trakcie ich palenia. Dziś bacznie zwracam uwagę na to co jemy i czego używamy, zarówno do aromatyzowania domu jak i do sprzątania. Dlatego z całego serca mogę polecić Wam zarówno świece jak i tabliczki, gdyż wykonywane są z ekologicznego, certyfikowanego wosku sojowego, najwyższej jakości olejków eterycznych oraz nierafinowanego masła shea. Właśnie dzięki takim rzemieślniczym produktom, tworzonym z sercem możemy czuć się bezpieczni we własnym domu. Żebyś, zaś sam mógł podjąć świadomą decyzję, poniżej przedstawiam atuty płynące z użytkowania świec sojowych:

Korzyści płynące z faktu, że używasz naturalnych świec sojowych:

  1. Wosk sojowy wykorzystywany w świecach, które u nas nabywasz wytwarzany jest z naturalnej soi pochodzącej z upraw zrównoważonych, ekologicznych. Uprawy te są odnawialne a wosk w pełni biodegradowalny. W przeciwieństwie do parafiny, która otrzymywana jest głównie z frakcji ropy naftowej oraz węgla brunatnego, których wydobycie, przetwarzanie oraz spalanie niszczy nieodwracalnie nasze środowisko naturalne. Niestety, popularne, tanie świece zapachowe są wykonane właśnie z parafiny ich spalanie generuje toksyczne dla naszego zdrowia związki oraz negatywnie wpływa na nasze środowisko naturalne.
  2. Produkty które u nas nabywasz wykonane są z certyfikowanego wosku pochodzącego z upraw ekologicznych, bezpiecznych dla naszego środowiska, a co za tym idzie również dla nas. Wosk sojowy w trakcie spalania uwalnia o 90% mniej sadzy niż popularne świece parafinowe a użycie najwyższej jakości olejków eterycznych zapewnia brak w naszych domach niebezpiecznych substancji, które w olbrzymich ilościach uwalniane są do powietrza w trakcie spalania tanich świec wykorzystujących syntetyczne aromaty.
  3. Świece sojowe dzięki minimalnej emisji sadzy nie niszczą Twojego domu: ścian, mebli, zasłon i Waszych płuc. A dzieje się to właśnie dzięki temu, iż świece sojowe wydzielają o 90 % mniej sadzy niż tanie parafinowe.
  4. Rozlany, roztopiony wosk sojowy łatwo sczyścisz, przy użyciu ciepłej wody z mydłem, w przeciwieństwie do parafiny, którą o wiele trudniej usunąć i po której często pozostają plamy.
  5. Naturalny wosk sojowy pali się o wiele dłużej niż parafina, co sprawia, że tej samej pojemności świeca sojowa będzie nas cieszyć swym bezpiecznym zapachem o wiele dłużej niż tania parafinowa.
  6. Miewasz mdłości, bóle głowy lub jesteś rozdrażniony, kiedy w pomieszczeniu używane są świece zapachowe. Najpewniej oznacza to, że Twój organizm alarmuje Cię o fakcie, że w powietrzu jest wysokie, niebezpieczne dla Ciebie stężenie sadzy i toksyn, uwalnianych w trakcie spalania syntetycznych barwników i aromatów. Masz szczęście, osoby o mocniejszych organizmach tego nie odczuwają. Czy to oznacza, że im tanie, parafinowe świece nie szkodzą? Ależ skąd, ich organizmy dokładnie tak samo jak Twój są podtruwane z tą tylko różnicą, iż oni dowiedzą się o tym fakcie dopiero w momencie, kiedy będzie już za późno. Twój organizm uratował Cię przed najgorszym a Ty teraz możesz podjąć świadomą decyzję i zacząć używać bezpiecznych świec sojowych z naturalnymi barwnikami i olejkami.
  7. Kolejną niezwykle istotną również kwestią jest biodegradowalność wosku sojowego, który rozlany nie będzie dla środowiska żadnym problemem w porównaniu do sztucznego wosku parafinowego

Mam nadzieję, że udało mi się odpowiednio naświetlić temat, dzięki czemu nie będziesz miał już pytań a przede wszystkim wątpliwości jakich świec używać 😊 Jeżeli, jednak masz pytania, napisz do mnie, porozmawiamy 😊

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »