Przejdź do treści

Świece z wosku pszczelego_dar natury

Jakie są zalety świec z wosku pszczelego?

Świece z wosku pszczelego spalają się bezdymowo pozostawiając w pomieszczeniu delikatny zapach miodu. Kiedy jesteśmy zmęczeni, zziębnięci, przeziębieni, wówczas świece te są dla nas naturalnym wsparciem. Czemu tak się dzieje? Otóż, W trakcie palenia świecy z wosku pszczelego z jej płomienia uwalniają się ujemne jony, które oczyszczają powietrze, łagodząc dolegliwości nieżytu górnych dróg oddechowych, chorób płuc, astmy i alergii.

Czym jest wosk pszczeli?

Wosk to materiał, który pszczoły robotnice wytwarzają poprzez gruczoły woskowe, budują plastry miodu. Wosk jest naturalnym, biologicznie czystym produktem, który znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach. Ja na przykład z jego użyciem robię też olejo-wosk, który wykorzystuję do wykańczania powierzchni na moich drewnianych naczyniach. Wosk jest cudownym surowcem również do produkcji kosmetyków w których zastępuje lanolinę, gdyż wygładza, natłuszcza, zmiękcza. Ważną kwestią jest tu również fakt, że fitozwiązki, które są składową wosku mają działanie przeciwzapalne i antybiotyczne (mam tu na myśli flawonoidy)

Kto najwięcej zyskuje na paleniu świec z wosku pszczelego?

Ich prozdrowotne właściwości docenią przede wszystkim osoby z problemami alergicznymi, ale również astmatycy i Ci, którzy cierpią na problemy z zatokami. Palone świece jonizują ujemnie powietrze oraz oczyszczają go z zanieczyszczeń, które to właśnie podrażniają nasze organizmy, pogłębiając problemy oddechowe. Dodatkowo zmęczenie psychiczne, wewnętrzne rozbicie, problemy ze snem wynikające z przepracowania to dolegliwości przy których można sobie pomóc właśnie wykonując wieczorem seans ze świecami pszczelimi.

Spalanie wosku pszczelego uwalnia duże ilości jonów ujemnych, które, jak to przystało na dobry odkurzacz, ściągają, wiążą wszelkie zanieczyszczenia, na które się natchną. Oczywiście chodzi mi tu głównie o grzyby, pleśnie, wirusy, dym.

Co zyskujesz paląc świece z wosku pszczelego? Korzyści użycia świec z wosku pszczelego:

  1. Neutralizują dym papierosowy i brzydkie zapachy np: pleśni
  2. Łagodzą skutki stresu, zmęczenia psychicznego, polepszają jakość snu (poprzez oczyszczenie powietrza i jego ujemną jonizację)
  3. Neutralizują promieniowanie elektromagnetyczne wytwarzane przez elektronikę która zewsząd nas otacza.
  4. Łagodzi dolegliwości związane z układem oddechowym: astmy, alergie, problemy z zatokami (poprzez oczyszczenie, neutralizację zanieczyszczeń)
  5. Wspomagasz układ krążenia, poprzez stabilizację ciśnienia krwi.
  6. Wspomagasz pamięć i koncentrację. (poprzez oczyszczone powietrze, ujemnie zjonizowane)
  7. Oszczędzasz, świece z wosku pszczelego palą się trzy razy wolniej od parafiny i dwa razy wolniej od wosków roś

Na co musisz zwrócić uwagę przy zakupie świec z wosku pszczelego?

Przed zakupem zawsze sprawdź skład świecy. Pamiętaj, upewnij się czy jest to świeca w 100% z wosku pszczelego czy świeca z udziałem wosku pszczelego (np.: 50%). Tylko naturalny 100% produkt zapewni Ci najwyższy komfort i jakość terapii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »